Medarbejdere på Mandag Morgen
Ledelse på tværs af Altinget.dk og Mandag Morgen
Christoph Nørgaard, CEO
Jakob Nielsen, Ansv. chefredaktør
Tanja Nyrup Madsen, Chefredaktør, Mandag Morgen
Lisbeth Knudsen, Strategidirektør
Jonas Keiding Lindholm, Direktør for Tænketanken Mandag Morgen
Rune Vinther Jensen, CFOO
Nichlas Brødegaard Resch, It- og udviklingsdirektør
Anne Justesen, Chef for medie- og forretningsanalyse
- Redaktion
Jakob Nielsen, Ansv. chefredaktør
Andreas Baumann, Ansv. chefredaktør, Mandag Morgen
Arthur Joseph Cammelbeeck, Fotojournalist
Claus Kragh, Europaredaktør
Esther Marie Banke Føhns, Redaktionsassistent
Gustav Silberbrandt, Datajournalist
Jens Reiermann, Velfærdsredaktør
Karin Lunde, Journalist
Katrine Falk Lønstrup, Journalist, Altinget
Mads Thunestvedt Hansen, Journalist
Maja Carolina Kastensand, Studentermedhjælper
Maja Hagedorn, Redaktionschef
Mathilde Brieghel, Redaktionsassistent
Michael Hernvig, Senior Grafisk Designer
Mikkel Gottlieb, Redaktionschef
Peter Hesseldahl, Redaktør, digital omstilling
Simon Friis Date, Journalist
Stine Bjerre Herdel, Ledelsesredaktør
Torben K. Andersen, Politisk redaktør
Yana Yun Lin, Studentermedhjælper
- Tænketanken
Jonas Keiding Lindholm, Direktør for Tænketanken Mandag Morgen & Altinget Arena
Alexandra Thea Stenfeldt Munch, Universitetspraktikant
Amanda Luna Holm, Studentermedhjælper
Augusta Janum Jørgensen, Universitetspraktikant
Caroline Colberg Shilpakar, Universitetspraktikant
Casper Waldemar Hald, Senioranalytiker
Cecilie Fischer, Redaktionsassistent
Claudia Steenhard, Redaktionsassistent
Daniel Honoré Jensen, Senioranalytiker
Erik Tougaard Møller, Studentermedhjælper
Ghita Nidam Møller, Redaktionsassistent
Jon Michelsen, Redaktionsassistent
Josephine Lenbroch, Analytiker
Julie Tranholm-Mikkelsen, Analytiker
Karl Emil Frost, Redaktionsassistent
Kasper Valentin Poulsen, Redaktionsassistent
Katrine Lindtner Andersen , Universitetspraktikant
Lasse Sjøbeck Jørgensen, Redaktionsassistent
Line Novel, Seniorrådgiver
Liv Bisp Asghari, Projektkoordinator
Magnus Korning Andersen, Senioranalytiker
Maria Lind Arlaud, Universitetspraktikant
Marie Langmach, Senioranalytiker
Marie Møller Munksgaard, Redaktionsassistent
Mathilde Hougaard Boesen, Redaktionsassistent
Max Læbo Wulff, Redaktionsassistent
Nana Holstein, Analysechef
Nina Skotte, Universitetspraktikant
Rasmus Akstrup Wagtmann, Analytiker
Sara Flint, Analytiker
Sarah Kok Pedersen, Universitetspraktikant
Shani Pedersen, Redaktionsassistent
Simon Engell Kjøller, Redaktionsassistent
Simon Solkær Lassen, Redaktionsassistent
Sofie Marie Fuglsang Burkal, Universitetspraktikant
Sofie Mosgaard, Studentermedhjælper
Thomas Kjølbye, Analytiker
Troels Markussen, Redaktionsassistent
Zenia Søjberg , Universitetspraktikant
- Abonnement
Patrick Naundrup, Seniorkonsulent
Amalie Bjerre Zeuthen, Market Analyst
Anna Fenger Schefte,
Asta Klæstrup Nielsen, Studentermedhjælper
Benjamin Andrew Luca, Kundekonsulent
Caroline Bilstrup, Studentermedhjælper
Derrick K. Lugoloobi Seruwagi, Debitoransvarlig
Esajas Emil Scheibel, Kundekonsulent
Jaffer Naveed Janjooa, Kundekonsulent
Laura Larsen Wright, Studentermedhjælper
Rasmus Theilgaard Andresen, Kundekonsulent
Sebastian Bredall Rasmussen, Kundekonsulent
Yiyang Zheng, Studentermedhjælper
- Annoncer
Aske Merlach Lauritzen, Juniorkonsulent
Emma Agner Carstensen, Studentermedhjælper
Gertrud Blinkenberg, Studentermedhjælper
Jens Bang, Projektkoordinator
Jonas Kallehauge Nielsen, Teamleder, annonceafdelingen
Mads Buster Hansen, Juniorkonsulent
Morten Krogsgaard Larsen, Juniorkonsulent
Sigurd Bech, Projektkoordinator
- Arena
Annemarie Nordlyng, Designchef
Christine Færch, Netværkskonsulent
Inge Rasmussen, Administrationsansvarlig
Jakob Beck Jensen, Projektkoordinator
Jakob Laustrup Kryger, Videoproducer
Katrine Hoffmann Andersen, Kommerciel produktleder
Lea Lavdal Kærsgaard, Konstitueret souschef
Mari-Louise Pedersen, Indholdsleder
Mia Petersen Geiken, Produktkoordinator
Simon Gardner Mogensen, Seniorkonsulent
Susie Klindt Noe, Leder af partnerskaber og events
- Finans og administration
Heidi Rasmussen, Økonomimedarbejder og tværfaglig koordinator
- It
Lars Jensen, Backend udvikler
Mykremin Asanovski, IT-udvikler
Peter Graugaard Nissen, Digital Projekt Koordinator
Raja Awes Sana, Datateknikerelev
- Medie- og forretningsanalyse
Anne Justesen, Chef for medie- og forretningsanalyse
Ditte Jensen, Performance- og markedsanalytiker